Jak wygląda produkcja toreb i opakowań papierowych?

W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie opakowaniami z papieru, ale czy wiesz, że technologia ich wytwarzania znana jest od dawna? Opracował ją amerykański botanik, konstruując w roku 1852 maszynę produkcyjną. Oczywiście od tamtego czasu metoda produkcji bardzo ewoluowała i dziś jest w zdecydowanej większości zautomatyzowana. Wykorzystuje się w niej materiały pochodzące z recyklingu, a dzięki nowoczesnym technikom znakowania można ozdabiać je dowolnymi nadrukami. Zostań z nami, jeśli jesteś ciekaw, jak powstają te akcesoria codziennego użytku. Jako doświadczony producent papierowych toreb reklamowych w artykule opisujemy główne etapy tego procesu – zapraszamy do lektury!

Torba papierowa na białym tle

Produkcja toreb papierowych zaczyna się od projektowania i drukowania

Jeśli tego typu opakowania mają mieć charakter promocyjny, zawsze wykonywane są na indywidualne zlecenie. Z tego powodu, jako producent, przyjmując zamówienia na reklamowe torby papierowe, zaczynamy od ich zaprojektowania. Na tym etapie dobiera się m.in.:

  • kolorystykę,
  • gramaturę – rodzaj papieru (zwykle typu kraft),
  • kształt oraz wielkość,
  • typ uchwytu, który może być w formie cienkiego paska lub skręcanej.

Wykonanie projektu jest niezbędne w celu przygotowania partii materiału o odpowiednich parametrach. Gdy będzie już gotowy, zanim jeszcze rozpocznie się właściwa produkcja, przyszłe opakowania papierowe są znakowane. Jako producent takich torebek stosujemy w tym celu nowoczesną i bardzo skuteczną metodę sitodruku. Grafika reklamowa naniesiona na papier z wykorzystaniem tej technologii jest trwała, a do tego pięknie się prezentuje.

Właściwa produkcja reklamowych torebek papierowych jest procesem wieloetapowym

Papier o odpowiednich parametrach technicznych i ozdobiony reklamowymi nadrukami jest nawinięty na rolkę, która trafia do specjalnej maszyny. Dopiero teraz rozpoczyna się właściwa produkcja, po której torby papierowe będą już miały pożądaną formę. Aby opakowanie uzyskało wymagany kształt, musi przejść kilka procesów technologicznych.

  1. Formowanie – papier odwijany z rolki trafia do urządzenia, w którym nadawany jest mu wymagany kształt.
  2. Cięcie – papierowa, już uformowana wstęga jest przycinana na mniejsze kawałki (z każdego z nich powstanie jedna torebka).
  3. Klejenie – kolejna maszyna skleja boki oraz dokleja uchwyty.
  4. Kształtowanie dna w celu nadania mu pożądanej formy.

Warto tutaj podkreślić, że czasem ostatnie dwa etapy produkcji wykonuje się ręcznie. Jednak nasza firma, jako doświadczony producent opakowań papierowych, inwestuje w nowoczesne maszyny, dzięki czemu cały powyższy proces jest w pełni zautomatyzowany.

Czym jest papier kraft używany do produkcji opakowań?

Opisując procesy przygotowywania tego typu opakowań reklamowych, warto wspomnieć jeszcze o surowcu, który najczęściej wykorzystuje się do produkcji – papier kraft. Zwykle jest to makulatura, a więc materiał pochodzący z recyklingu. Jednak można go także przygotować od zera z pierwotnych włókien drewna, przeprowadzając tzw. proces Krafta. To metoda chemiczna, której celem jest oddzielenie celulozy od ligniny.

Jako producent reklamowych torebek papierowych, nasza firma również go używa. Największą zaletą tego surowca jest duża wytrzymałość, w tym ponadprzeciętna odporność na rozciąganie, porównywalna z wieloma tworzywami sztucznymi. Należy także podkreślić, że papier kraft jest biodegradowalny, a do tego można go w 100 procentach poddać procesowi recyklingu. W swojej naturalnej postaci ma barwę brązową, ale w celu produkcji opakowań może przejść proces bielenia lub barwienia na inne kolory.

Zamów ekologiczne opakowania reklamowe u producenta Domapak!

Choć niewątpliwie proces produkcji tego typu opakowań jest dość skomplikowany, jest przyjazny dla środowiska. Jeśli więc chcesz, aby Twoja firma podążała za ekologicznym trendem, budując swój pozytywny wizerunek, wykorzystuj papierowe torby do jej promowania. Zamów je już dziś bezpośrednio od producenta toreb papierowych Domapak – zapraszamy do kontaktu! Realizujemy indywidualne zamówienia, przygotowując te reklamowe akcesoria w wielu kształtach i nanosząc na nie dowolne nadruki, zgodne z projektem klienta.

 

Wystaw ocenę:
[Łącznie: 1 Średnia: 5]